Sekcja Luta Livre / Sambo Grappling

Luta Livre to sztuka walki pochodząca z Brazylii, powstała na początku XX wieku na potrzeby walk międzystylowych, podobnych do dzisiejszego MMA, jednak bez ograniczeń sportowych odnośnie stosowanych technik, długości rund czy limitów wagowych. Zawodnicy mogli stosować dowolne techniki. Brazylijczycy na taką walkę mówili vale tudo.

Luta Livre (LL) w dzisiejszej postaci składa sie z dwóch części: esportiva i vale tudo/combat. LL Esportiva to sportowa wersja polegająca na walce wyłącznie przy użyciu chwytów (grappling), natomiast LL Vale Tudo to w dzisiejszych czasach odmiana polegająca na chwytach i uderzeniach używanych w nowoczesnych walkach międzystylowych (MMA) oraz wersja, którą obecnie często się określa jako Luta Livre Combat, czyli chwyty i wszelkie techniki uderzane służące samoobronie.

W naszym klubie skupiamy się na LL Esportiva, chociaż oczywiście ćwiczymy wszystkie odmiany, tak by nasi adepci mogli startować, jeśli chcą, w zawodach sportowych chwytanych/chwytano-uderzanych (grappling/MMA), a jednocześnie wiedzieli jak stosować trenowane techniki w walce na ulicy/samoobronie.

Jak wygląda trening Luta Livre, czego się nauczysz? Luta Livre to przede wszystkim trening chwytów (grappling), a więc rzuty i obalenia oraz rozbudowana walka za pomocą chwytów (dźwigni na ręce, nogi i kręgosłup, duszenia) na ziemi w parterze. Trening i walka grapplerska odbywa się w formule bez gi (czyli bez kimon, a jedynie w samych szortach/krótkich spodenkach). Do chwytów trenujemy też elementy uderzeń, tak by móc w szerszym aspekcie używać Luta Livre również w formule mieszanych sztuk walki (MMA) jak i samoobrony.

Od 24 sierpnia 2019 roku jesteśmy częścią „Flavio Santiago Team JCC” międzynarodowego teamu Luta Livre i mamy zaszczyt reprezentować tę organizację w Polsce.

Z racji naszych poprzednich doświadczeń w sztukach walki i tego, że od 2001 roku zajmujemy się Sambo, treningi Luta Livre łączymy z technikami chwytów (grapplingu) z Sambo.

Zapraszamy na treningi sekcji Luta Livre/Sambo Grapppling w naszym klubie, dołącz do naszego Teamu!

W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem tel.: 509 720 858

Sekcje klubu SSP Team.

S.P.A.S. Combat

Unikalny systemem walki wręcz, jednym z najbardziej efektywnych i kompletnych spośród wszystkich systemów samoobrony i walki wręcz na świecie.

SSP Sambo Combat

Treningi sekcji SSP Sambo Combat obejmują rzuty, obalenia, walkę w parterze, uderzenia i ataki na czułe punkty przeciwnika.

Submission Grappling

Sekcja walki za pomocą chwytów. W sekcji tej specjalizujemy się w rzutach, obaleniach, walce w parterze.

Sportowa walka nożem

Szkolenia są kompilacją najbardziej skutecznych technik i rozwiązań opartych o programy szkoleniowe systemów bojowych Sambo Combat i S.P.A.S.

Treningi personalne

Techniki walki nastawione na maksymalną skuteczność, personalne treningi, indywidualny tryb szkolenia.

Informacje

event-nabor-2017

 

Nabór do klubu trwa!

 

Obecnie prowadzimy nabór do klubu w sekcjach:

 

  • S.P.A.S. Combat
  • SSP Sambo Combat
  • Sportowa walka nożem

 

Do zobaczenia na treningu!

 

Pierwszy trening wprowadzający GRATIS!

 

Dowiedz się więcej...

 

 

Zadzwoń do nas

509 720 858

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota

ul.Nowowiejska 37B

SSP Fight Club

Aleja Niepodległości 19

OLL Centrum Kultury i Tańca

(tymaczasowa sala treningowa)