Samoobrona dla kobiet

Każda kobieta ma prawo czuć się bezpiecznie w swoim otoczeniu. Niestety nasza codzienność pokazuje, że jest inaczej. Brutalność i bezwzględność wobec kobiet to bardziej chleb powszedni, niż okazjonalne wypadki. Kobieta nie musi jednak pozostawać w tej sytuacji bierną. Wystarczy wybrać odpowiedni kurs samoobrony, aby poczuć się pewniej i bezpieczniej. Klub Sambo System Polska udowadnia, że samoobrona kobiet może być skuteczna, a hasło o „słabszej płci” odchodzi w niebyt.

 

Sekcja SPAS Combat

W konfrontacji z agresorem, bardzo często silniejszym i zupełnie pozbawionym skrupułów, kobieta wydaje się być całkowicie bezradna. Nic bardziej mylnego! Samoobrona dla kobiet powinna zaczynać się przede wszystkim w głowie. Sfera mentalna, a przede wszystkim takie cechy, jak nieustępliwość, pewność siebie czy umiejętność radzenia sobie ze stresem odgrywa kluczową rolę w z zwiększaniu poziomu osobistego bezpieczeństwa.

Dlatego treningi w tej sekcji Klubu dostosowane są do specjalnie opracowanego schematu zachowań w sytuacji zagrożenia. Wśród systemów samoobrony i sztuki walki wręcz SPAS Combat jest jednym z najbardziej skutecznych i kompletnych. W tej sekcji panie mogą poznać bardzo szeroki wachlarz zagadnień związanych z szeroko rozumianą walką o przetrwanie, nauczyć się sposobów walki z jednym lub wieloma przeciwnikami, uzbrojonymi lub pozbawionymi broni. Umiejętność walki wręcz bez broni, z nożem lub pałką pozwoli zmierzyć się z najtrudniejszym nawet przeciwnikiem.

Treningi personalne

W ramach Klubu Sambo System Polska wykwalifikowani instruktorzy prowadzą również treningi personalne w niewielkich grupach specjalnych składających się maksymalnie z sześciu osób. Można tu przejść prawdziwy trening wzmacniający i podnoszący wydolność i wytrzymałość. Szkolenie obejmuje zapoznanie się technikami walki, które nastawione są na maksymalną skuteczność.

Aby pokonać przeciwnika, warto wykorzystać każdy dostępny rodzaj broni, od broni palnej, przez nóż, pałkę, kubotan, po zwykły długopis czy klucze noszone w kieszeni kurtki. Kurs samoobrony powinien zawsze obejmować taktykę i psychologię walki oraz elementy myślenia taktycznego. Dzięki temu w samoobronie można wykorzystać niemal każdy element otoczenia.

Samoobrona dla kobiet to temat którym powinna zainteresować się każda kobieta. Delikatna budowa ciała oraz znacznie mniejsza siła fizyczna nie musi stawiać Pań na przegranej pozycji w konfrontacji z napastnikiem, którym w 99 % sytuacji jest mężczyzną. Ucieczka nie zawsze musi być jedynym wyjściem, choć w pewnych przypadkach bywa wyjściem najlepszym. Determinacja, zdecydowanie oraz znajomość sztuki walk pozwala wyjść cało z najgorszej opresji i uniknąć bardzo poważnych zagrożeń.

W rzeczywistości przetrwa przygotowany!

System S.P.A.S. podzielony jest na kilka poziomów. Po przejściu kolejnego poziomu chętni są poddawani atestacji, która ma na celu określenie poziomu studenta i służy do weryfikacji umiejętności nabytych przez studenta w trakcie treningów. Osobom które pomyślnie przejdą atestację nadawany jest certyfikat pozwalający na uczestnictwo w dalszych szkoleniach S.P.A.S.

Zajęcia prowadzone są w ochraniaczach, w oparciu o nowoczesną metodykę i sprawdzone techniki. Trening jest zarówno bezpieczny, jak i efektywny. Zajęcia służą również poprawie i utrzymaniu kondycji fizycznej oraz ogólnej sprawności. Od zaczynających nie wymagamy jednak żadnych szczególnych predyspozycji fizycznych – przygotowanie fizyczne nabywa się poprzez regularny trening w sekcji.

Szkolenia prowadzone są w oparciu o programy szkoleniowe Międzynarodowej Federacji S.P.A.S. Programy szkoleniowe zostały sprawdzone w praktyce – od początku istnienia systemu ponad 3000 osób skutecznie przeszło kursy podstawowe i zaawansowane. Przygotowano ponad 20 instruktorów. Studenci S.P.A.S. są wielokrotnymi medalistami zawodów w walce wręcz oraz walki nożem.

Nasze motto  to „PRZETRWA PRZYGOTOWANY!”

Bądż przygotowany! Trenuj w sekcji „S.P.A.S. Combat”!

Sekcje klubu SSP Team.

S.P.A.S. Combat

Unikalny systemem walki wręcz, jednym z najbardziej efektywnych i kompletnych spośród wszystkich systemów samoobrony i walki wręcz na świecie.

SSP Sambo Combat

Treningi sekcji SSP Sambo Combat obejmują rzuty, obalenia, walkę w parterze, uderzenia i ataki na czułe punkty przeciwnika.

Submission Grappling

Sekcja walki za pomocą chwytów. W sekcji tej specjalizujemy się w rzutach, obaleniach, walce w parterze.

Sportowa walka nożem

Szkolenia są kompilacją najbardziej skutecznych technik i rozwiązań opartych o programy szkoleniowe systemów bojowych Sambo Combat i S.P.A.S.

Treningi personalne

Techniki walki nastawione na maksymalną skuteczność, personalne treningi, indywidualny tryb szkolenia.

Informacje

event-nabor-2017

 

Nabór do klubu trwa!

 

Obecnie prowadzimy nabór do klubu w sekcjach:

 

  • S.P.A.S. Combat
  • SSP Sambo Combat
  • Sportowa walka nożem

 

Do zobaczenia na treningu!

 

Pierwszy trening wprowadzający GRATIS!

 

Dowiedz się więcej...

 

 

Zadzwoń do nas

509 720 858

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota

ul.Nowowiejska 37B

SSP Fight Club

Aleja Niepodległości 19

OLL Centrum Kultury i Tańca

(tymaczasowa sala treningowa)