Czego uczymy

S.P.A.S. system walki wręcz

S.P.A.S. jest unikalnym systemem walki wręcz, jednym z najbardziej efektywnych i kompletnych spośród wszystkich systemów samoobrony i walki wręcz na świecie. Z powodzeniem może służyć jako kompleksowy program szkoleniowy z samoobrony jak również z walki sportowej. S.P.A.S. obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z walką o przetrwanie: taktykę cywilną, taktykę działań specjalnych, techniki walki wręcz bez broni, z nożem lub pałką, strzelanie, techniki i taktykę walki z jednym lub wieloma przeciwnikami, bez broni lub uzbrojonymi.

Punktem wyjściowym w budowie priorytetów treningowych i stosowanych schematów zachowania w sytuacjach konfliktowych jest „Koncepcja bezpieczeństwa osobistego”, czyli opracowany system zachowań w sytuacjach zagrożenia, mający zwiększyć poziom bezpieczeństwa osobistego.

W rzeczywistości przetrwa przygotowany!

Centrum sztuk walki wręcz S.P.A.S.

W rzeczywistości przetrwa przygotowany!

System S.P.A.S. podzielony jest na kilka poziomów. Po przejściu kolejnego poziomu chętni są poddawani atestacji, która ma na celu określenie poziomu studenta i służy do weryfikacji umiejętności nabytych przez studenta w trakcie treningów. Osobom, które pomyślnie przejdą atestację, przyznawany jest certyfikat pozwalający na uczestnictwo w dalszych szkoleniach S.P.A.S.

Zajęcia prowadzone są w ochraniaczach, w oparciu o nowoczesną metodykę i sprawdzone techniki. Trening jest zarówno bezpieczny, jak i efektywny. Zajęcia służą również poprawie i utrzymaniu kondycji fizycznej oraz ogólnej sprawności. Od zaczynających nie wymagamy jednak żadnych szczególnych predyspozycji fizycznych – przygotowanie fizyczne nabywa się poprzez regularny trening w sekcji.

Szkolenia prowadzone są w oparciu o programy szkoleniowe Międzynarodowej Federacji S.P.A.S. Programy szkoleniowe zostały sprawdzone w praktyce – od początku istnienia systemu ponad 3000 osób skutecznie przeszło kursy podstawowe i zaawansowane. Przygotowano ponad 20 instruktorów. Studenci S.P.A.S. są wielokrotnymi medalistami zawodów w walce wręcz oraz walki nożem.

Metodyka nauczania w naszych sekcjach jest wynikiem doświadczeń, wieloletnich studiów oraz analiz różnych systemów wyszkolenia. Jej celem jest przygotowanie odpowiednio zmotywowanego człowieka do reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz przeprowadzania działań mających na celu przeciwstawienie się agresji i ochronę zdrowia i życia swojego i swoich bliskich.

Sekcje

Obecnie prowadzimy trzy rodzaje zajęć w naszym klubie:

  • S.P.A.S. Combat
  • SSP Sambo Combat/Krav Maga
  • Sportowa walka nożem S.P.A.S.

 

S.P.A.S.

Prawdopodobnie najskuteczniejszy system walki na świecie.

Przez następne lata wiele się zmieniało. Można powiedzieć, że odeszliśmy od klasycznego sambo sportowego i boksu tajskiego. Wprowadziliśmy do Polski oraz do Europy nowy system, który właśnie doprowadza do całkowitej redefinicji wszystkiego, co związane jest z obronnymi systemami walki. Mowa o systemie SPAS (Spiecialnaja Prikladnaja Armiejskaja Sistiema) – opracowanym przez Konstantego Wojuszyna. Skupiając główny obszar naszych zainteresowań na najskuteczniejszych systemach walki, zostaliśmy oficjalnym partnerem systemu S.P.A.S. na terenie Europy. Dzięki temu programy nauczania, które wdrożyliśmy są przejmowane bezpośrednio z  centrum SPAS z Moskwy, regularnie prowadzimy też seminaria z udziałem twórcy S.P.A.S. – Konstantym Wojuszynem.

Istota systemu SPAS

W telegraficznym skrócie – system SPAS jest kompletnym systemem walki/samoobrony – bazującym na uderzeniach. W ramach systemu SPAS doskonale zostały rozpracowane kwestie związane z walką nożem, obroną przed nożem, walką z wieloma przeciwnikami jednocześnie, walką w różnych płaszczyznach – również w parterze. Co istotne – w systemie SPAS nie ma praktycznie znaków zapytania – wszystko oparte jest o mocny programowy szkielet, tak więc mamy kwestię obrony sektorowej, mamy szereg algorytmów zachowania, dostosowania się do sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Każdy zasadniczy problem jest rozpracowany na poziomie programów szkoleniowych, praktycznych ćwiczeń. Każdy etap szkolenia zakończony jest egzaminem – atestacją.

Adepci systemu SPAS w Rosji zdecydowanie dominują na zawodach w walce nożem, osiągają również bardzo dobre rezultaty w zakresie walki wręcz – w bardzo różnych formułach. SPAS to w ogromnym stopniu przygotowanie psychologiczne i kondycyjne, dające zdolność odnalezienia się w niemal każdej sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia.

Walka nożem

Jesteśmy jednym z nielicznych klubów w Europie, który pracuje metodycznie nad kwestiami związanymi z walką nożem, jego użyciem w warunkach obrony jak i kwestiami związanymi z agresją i szantażem z wykorzystaniem noża. System S.P.A.S. wychodzi z założenia, że nie może być mowy o obronie przed nożem bez nauki ataku nożem – tak jak nie można trenować obrony przed nożem o ile nasz sparing-partner nie jest przygotowany do realnych ataków przy pomocy broni białej.

SSP Fight Club mocno skupia się na takim rodzaju treningu, który w stosunkowo krótkim czasie pozwoli na przygotowanie osób dotychczas nietrenujących, do stawienia oporu – szczególnie w kontekście zagrożenia życia i zdrowia. Treningi skupione są zarówno na kwestiach związanych z techniką uderzeniową, jak i przygotowaniem psychologicznym, wypracowaniem odpowiednich odruchów obronnych (słynna SPASowska obrona sektorowa).
Co istotne – zajęcia w ramach sekcji S.P.A.S.  podzielone są na stopnie trudności –do których dostosowane są różne programy szkoleniowe.

S.P.A.S.  stanowi dla naszego klubu zdecydowanie najważniejszy kierunek rozwoju, choć pozostajemy otwarci na również na inne systemy walki. Równolegle z sekcjami S.P.A.S. prowadzimy sekcje – Sambo Bojowe Combat, MMA, Tajski Boks.

Sambo combat

Często pojawia się pytanie – czym jest Sambo Combat i czemu prowadzimy takie zajęcia, skoro prowadzimy już zajęcia ze SPASu. Sambo combat – inaczej sambo militarne – stanowi inną formę rozwoju w zakresie nawyków samoobrony. System ten może okazać się interesujący dla osób posiadających nawyki wyniesione z systemów uderzanych. Naczelną zasadą panującą w Sambo Combat jest szybkie sprowadzenie przeciwnika do parteru i jego neutralizacja. O ile system S.P.A.S. jest zdecydowanie systemem „twardym” – o tyle nasza wersja Sambo Combat jest systemem „twardo-miękkim”, bazującym na wykorzystaniu tak miękkich przepuszczeń, uników, jak i elementów twardych bloków i uderzeń.

W tym miejscu chcemy obalić pewien mit. Otóż nie ma czegoś takiego jak jednolity program Sambo Combat. Sambo jako system militarny obrosło ogromnym mitem związanym z radzieckimi jednostkami specjalnymi. Otóż mitem jest, że oddziały SPECNAZU dysponowały jakimiś zabójczymi technikami walki wręcz, które miały usystematyzowany charakter oraz jednolitą metodykę szkolenia. W ZSRR, a później w Rosji istniała cała masa trenerów, którzy nie bazowali na żadnej centralnie narzuconej metodzie. Owszem – wyjście z pewnych założeń Sambo Sportowego, z pewnych przekazów Harlampiewa w połączeniu z technikami uderzeń oraz koniecznością modyfikacji tamtych rozwiązań pod ówczesne założenia – prowadziły do powstania pewnych bardziej określonych kierunków rozwoju – które można było podsumować jako sambo militarne, nauczane w jednostkach specjalnych (Specnaz).

Sambo Combat w SSP Fight Club jest wynikiem naszych wieloletnich poszukiwań. Podkreślamy, to jest nasze Sambo Combat i jest ono znacznie bardziej rozwinięte niż współczesne wojskowe programy szkoleniowe. Faktycznie – stanowi nieco inną koncepcję niż S.P.A.S., jednak zajęcia prowadzimy w taki sposób, aby nawyki wyniesione z treningu Sambo Combat nie wchodziły w konflikt z rozwiązaniami S.P.A.S. Nasze Sambo Combat, z punktu widzenia rozumienia biomechaniki ludzkiego ciała, ma istotne znaczenie dla naszego ogólnego rozwoju, dla ogólnego rozumienia tego czym jest ciało ludzkie oraz jak ono działa, jednocześnie jest to potężne narzędzie samoobrony.

Sekcje klubu SSP Team.

S.P.A.S. Combat

Unikalny systemem walki wręcz, jednym z najbardziej efektywnych i kompletnych spośród wszystkich systemów samoobrony i walki wręcz na świecie.

SSP Sambo Combat

Treningi sekcji SSP Sambo Combat obejmują rzuty, obalenia, walkę w parterze, uderzenia i ataki na czułe punkty przeciwnika.

Submission Grappling

Sekcja walki za pomocą chwytów. W sekcji tej specjalizujemy się w rzutach, obaleniach, walce w parterze.

Sportowa walka nożem

Szkolenia są kompilacją najbardziej skutecznych technik i rozwiązań opartych o programy szkoleniowe systemów bojowych Sambo Combat i S.P.A.S.

Treningi personalne

Techniki walki nastawione na maksymalną skuteczność, personalne treningi, indywidualny tryb szkolenia.

Informacje

event-nabor-2017

 

Nabór do klubu trwa!

 

Obecnie prowadzimy nabór do klubu w sekcjach:

 

  • S.P.A.S. Combat
  • SSP Sambo Combat
  • Sportowa walka nożem

 

Do zobaczenia na treningu!

 

Pierwszy trening wprowadzający GRATIS!

 

Dowiedz się więcej...

 

 

Zadzwoń do nas

509 720 858

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Ochota

ul.Nowowiejska 37B

SSP Fight Club

Aleja Niepodległości 19

OLL Centrum Kultury i Tańca

(tymaczasowa sala treningowa)